Маленькими кроками – відкриваємо безмежний Всесвіт…

Не зважаючи на деякий пафос, мова у даному дописі піде про музику та дітей. А точніше про юних музикантів і широкий неосяжний світ дитини у творчості Миколи Ластовецького. Шукаючи відповіді на питання, коли саме, в який період в уяві людини виникають найяскравіші враження та емоції, ми однозначно констатуємо – в дитинстві!

Авторські концерти Миколи Ластовецького вже стали традиційним щорічним музичним дійством у Дрогобичі. Зазвичай вони проводяться у стінах рідного музичного коледжу імені В. Барвінського, якому Микола Адамович присвятив всі свої роки праці та тридцять з яких – провів на посаді директора навчального закладу. Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, лауреат міжнародної премії імені С. Гулака-Артемовського, володар премій С. Людкевича та  Ю. Дрогобича, композитор, педагог, музикознавець, музично-громадський діяч і це ще далеко не повний перелік всіх заслуг і нагород мистця. Також важливим є той факт, що власне з його легкої руки Дрогобицький музичний фаховий коледж носить ім’я славетного композитора – Василя Барвінського.

Ця історія розпочинається ще в далекі 70-ті роки ХХ століття, коли молодий, творчий, харизматичний випускник Хмельницького музичного училища та Львівської консерваторії (клас проф. Р. Сімовича), уродженець міста Дунаївці, що на Хмельниччині приїздить в Дрогобич, який на все життя стає його рідною домівкою. Тут виховуючи власних дітей і навчаючи допитливих студентів, Микола Адамович пише свої кращі композиції серед яких симфонічні полотна, камерно-інструментальні, вокально-оркестрові, театральні, а також численні фортепіанні та хорові твори. Левова частка музики Миколи Ластовецького написана для дітей і залюбки ними виконується. Зокрема, у доробку композитора є п’ять Зошитів фортепіанних п’єс для дітей та юнацтва, які охоплюють широке коло жанрової та колористичної палітри народних і сучасних мотивів. А нещодавно в галереї присвятних Кантат та змішаних чи однорідних хорів на слова Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, М. Рильського, постає збірка творів для дитячого хору з промовистою назвою – «Кожна квітка – пісня Україні», яка одразу ж стає родзинкою дитячих виконавських колективів.

В останній день березня, в урочистій атмосфері великої зали коледжу, відбувся один з найцікавіших авторських концертів Миколи Ластовецького. Модератором на цей раз виступила завідувачка школою педагогічної практики навчального закладу, творча і смілива викладачка відділу фортепіано – Оксана Іванівна Терлецька-Фиштик. Програма концерту включала фортепіанні п’єси з вище згаданих Зошитів, які умовно об’єдналися у два тематичні блоки. Перший – презентував легкі жваві мініатюри сонячного настрою для маленьких музикантів, лейтмотивом яких стали веснянки, а кульмінацією ліричні замальовки. Другий – зробив акцент на народну танцювальну тематику, насамперед, бойківську, яку представили середні та старші учні. Оригінальним виявився сам задум – зібрати виконавців з різних музичних шкіл регіону. Таким чином на одній сцені, в присутності самого автора, доповнювали один одного юні музиканти з Дрогобича, Трускавця, Борислава, Дашави, Ходорова, Славська, Стрия та Львова. Надзвичайно органічно у звукову картину фортепіанних барв впліталися хорові перлинки з нової збірки дитячих творів – «Кожна квітка – пісня Україні», ставши прем’єрним виконанням. Особлива гордість, що хорові мініатюри представляли три дитячі хорові колективи нашого навчального закладу: Хор Хлопчиків школи педагогічної практики, кер. Марія Гев, а також Хор молодших класів та Хор «Барвінок» школи педагогічної практики, кер. Лілія Дзиндзюра.

Але найбільш хвилюючим моментом концерту стало живе спілкування маленьких музикантів з маестро композитором. Кожен бажаючий міг задати своє запитання Миколі Адамовичу і одержав при цьому вичерпну відповідь.

Всі юні виконавці, роблячи маленькі кроки в музичній стихії Миколи Ластовецького, кожен по-своєму відкривали багатогранний, незбагненний і безмежний Всесвіт улюбленого композитора. Однозначно ця зустріч-концерт залишиться в пам’яті учнів найяскравішим моментом життя.

Щира подяка всім учням, викладачам, студентам, організаторам, дирекції та всім тим, хто вплели свої незабутні нотки в барвистий букет творчості Миколи Ластовецького.   

Додаткові фото можна переглянути ТУТ

Зоряна Лельо,

викладач ДМФК ім.В.Барвінського

 

Зоряна Лельо,

викладач ДМФК ім.В.Барвінського