Ми на вічнім шляху до Шевченка…

Слово Тарасове струнами б’ється.

Ходить між люди – з серця до серця.

Ходить між люди, лине світами –

Так йому жити й жити віками.

 

Життя Тараса Григоровича Шевченка – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало  перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе.

Тарас Шевченко для українського народу не лише геніальний поет, а його сумління, совість, бунтівний розум, його ніжне щире серце, сповнене великою любов’ю і безмежним стражданням. Ось чому його люблять і шанують усі — незалежно від віку, естетичних уподобань, ідейних позицій.

Саме під таким гаслом шанували Великого поета в стінах Дрогобицького музичного фахового коледжу імені В. Барвінського 10 березня 2021 року. Літературно-музична композиція «Тарас Шевченко – великий син України» стала цілісною картиною взаємопроникнення двох видів мистецтв – музики і літератури та чітко окреслила основні грані Шевченківського генія.

Вступом та своєрідним епіграфом концерту стало прем’єрне в стінах коледжу виконання солістами В. Гамар та Н. Цигилик-Чумак у супроводі камерного оркестру під керівництвом Р. Багрія, концертмейстер – В. Чумак, композиції Л. Тельнюк на слова Т. Шевченка «Все упованіє моє», яку пронизували найтонші емоційні відтінки, співзвучні долі митця.

Продовжуючи лінію вступу М. Стецик – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка – в своїй промові торкнулась як героїчного стержня творчої особистості Т. Шевченка, так і світу його особистих почуттів.

Камерно-вокальні шедеври у виконанні солістів А. Боженського, Н. Цигилик-Чумак, Л. Павлінської, І. Конющака, Н. Баб’як, І. Турканика, А. Торговецького та А. Мхітарян (клас викладача Л. Хороб)  у супроводі концертмейстерів О. Частнікової, Ю. Бурди, І. Маркович та О.-В. Янушевич (клас викладача Д. Павлик), Я. Ляхович (клас викладача Н. Рудавської), А. Марчишин (клас викладача В. Бурої) створили калейдоскопічне полотно багатогранності та невичерпності творчості поета. А неперевершене декламування літературних зразків студентами С. Ценко, Ю. Федоляк, А.-М. Іваночко та М. Кісіль, який підготувала О. Кретович, додали цілісності та єдності композиції.

Своєрідною кульмінацією стало виконання музично-хореографічної композиції «Тополя» М. Коцемірою, Д. Паламарем та І. Хоркавцівим у супроводі колективу студентів факультету початкової та мистецької освіти ДДПУ імені І. Франка під керівництвом М. Марушки – саме цим твором організатори ще більше підкреслили актуальність творів поета в сучасному молодіжному світі.

 Логічним монументальним завершенням заходу стало виконання твору Т. Петриненка «Молитва» солістами Н. Цигилик-Чумак та А. Боженським у супроводі капели бандуристів під керівництвом О. Пришляк.

Доцільні та влучні коментарі ведучих – студентів теоретичного відділу А.-М. Григель та Т. Бабій допомагали слухачам в повній мірі орієнтуватись в цій багатогранній та багатоплановій літературно-музичній композиції.

Загалом весь захід знайшов відгук в серцях слухачів, про що свідчили оплески залу (всі карантинні умови було збережено).

 

О.Рудавська,

викладач Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. В.Барвінського