Україна – Бельгія: музичні діалоги

«Сьогодні не просто чудовий день, сьогодні чудовий вечір», –  такими словами описав події минулого четверга один з бельгійських дипломатів, присутніх на унікальній акції, що відбулася у Дрогобичі.

Якщо хтось подумав, що це  футбольний матч, то він помиляється. Це був концерт фортепіанно-симфонічної музики.

І справді, все було чудово. Затишний концертний зал, барвиста атмосфера спокою і умиротворення, а також палкі нотки чекання в середині кожного.

«Цікаво, що зараз буде?». Це питання читалось в думках людей.

І раптом настала ця хвилююча мить – музика звучала і стала повноправною володаркою сердець слухачів. Вона заповнювала собою весь простір залу і цілу атмосферу людської душі. Пальчики талановитої бельгійської піаністки Мері Франсуа ніжно торкали клавіші фортепіано, а ті в свою чергу віддавати всю любов і лагідність, яку дарувала їм молода музикантка.

На питання «Що для вас музика?» вона відповіла: «Музика це те чим я можу торкатися до душі людини, можу розуміти її,  порадити щось . Це чудово.»

  • Чим би ви хотіли займатися, якби на змогли займатися музикою?
  • Я б мабуть померла, бо я займаюся музикою кожен день. Я цим живу і залишити це буде для мене неможливо. Я буду нещасливою. Можливо, я б опікувалася безпритульними собаками, (сміється) але я ніколи не думала про це. І не хочу думати.

Керував музикою диригент з Бельгії Герман Енгельс. Від нього йшла неймовірна енергетика. Складалося враження, що він, наче чаклун, диригентською паличкою вселяв у нас нові сили та натхнення своїм легким і влучним помахом.

Львівський філармонічний оркестр познайомив присутніх із музикою відомих європейських композиторів таких як Єдвард Гріг, Борис Лятошинський, а також малознаних на наших теренах бельгійців Альберта Глісара та Августа де Бука.

Вечір видався душевним і приємно вразив всіх, хто прийшов насолодитися музикою.

Стеблак Аліна, Токар Світлана,

дипломниці Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського.