
26 травня 2017 року на музично-теоретичному відділі відбувся відкритий урок з теорії музики на тему: «Музична орнаментика та її функції у скрипковій музиці».
Тип уроку – узагальнення та систематизація знань.
Метою уроку була актуалізація засвоєних знань студентів про функції основних елементів музичної мови та їх виразову роль у музичних творах світової скрипкової літератури.
При підготовці до уроку студентами І-го курсу відділу оркестрових струнних інструментів (Петрівською Мар’яною, Іванішин Мартою, Заращак Софією, Гулою Вікторією, Величко Анастасією, Шийкою Христиною та Маланич Софією) була проведена ґрунтовна попередня пошукова робота: вивчення музикознавчих джерел щодо історії виникнення та розвитку музичної орнаментики, пошук музичних зразків для проведення аналізу та інформації про їх авторів – відомих скрипкових композиторів, чия творчість залишається поза увагою курсу музичної літератури, виконаний аналіз нотного тексту та професійно проілюстрований на інструменті. А це, відповідно, – самостійна робота студентів з бібліотечними фондами, використання інтернет-ресурсів, самостійна аналітична, виконавська та творча робота скрипалів.
Відкритий урок показав високий рівень студентів не тільки у виконавстві на скрипці, а й зрозуміле та природнє бажання пізнати усю «композиторську кухню», творчо переосмислити засвоєний теоретичний матеріал з метою глибшого розуміння музики різних епох та її інтерпретації.
Щиро дякую Тринкіну М.Є., Гуч Ю.В. та Кушніру Василю (студенту ІV курсу відділу теорії музики) за технічну підтримку у проведенні уроку.
Семків Н.І.,
викладач музично-теоретичного відділу
Дрогобицького музичного коледжу імені В.Барвінського