У звучанні чорно-білих клавіш

Як  буяння травневих садів,  в стінах Дрогобицького музичного коледжу ім. Василя Барвінського вирує концертне життя. Випускники всіх спеціалізацій звітують про набуту ними виконавську майстерність.  Закінчуючи музичний коледж, студенти відділу «Фортепіано» отримують  не тільки кваліфікацію викладача ДМШ, але й кваліфікацію концертмейстера. Саме свою майстерність у концертуванні прагнули показати сьогоднішні випускники-піаністи. Адже поняття концертмейстера включає в себе більше, аніж звичайний акомпаніатор. Від майстерності і натхнення концертмейстера майже завжди залежить творчий стан соліста.  Супровід і соло – це не дві окремі лінії, а єдиний ансамбль, єдиний звуковий потік.  Видатний британський піаніст і концертмейстер ХХ століття Джеральд Мур говорив: «Концертмейстер повинен бути джерелом натхнення для соліста і його гра повинна бути блискучою у прекрасних вступах».

На суд слухачів виконавці винесли твори різних  стилів та жанрів: від бароко через романтизм та імпресіонізм до сучасності, від солоспівів та оперних монологів до сонат та інструментальних п’єс. В програмі концерту основне місце займали твори композиторів, які стали класикою концертної естради ( Дж.Валентіні, А.Хачатурян, Р.Шуман, К.Дебюссі, К.Данькевич, Б.Фільц, С.Рахманінов). Майстерні дуети створювали вокалісти Любов Павлінська та  Ігор Конющак , Любов Паращак (віолончель), скрипалі  Світлана Кабало, Іриней Турканик, Оксана Максимова у поєднанні із піаністами-концертмейстерами Вікторією Шльомак (клас викладача-методиста Олександри Панкевич), Ольгою Мичко ( клас викладача-методиста Дарії Павлик), Вікторією Кравчук (клас викладача-методиста Дарії Павлик), Анастасією Бабій (клас викладача-методиста Марини Бучковської), Ольгою Добровенко (клас викладача Віри Бурої).

 Але в концертній програмі  були номери, які вперше прозвучали зі сцени Великого залу музичного коледжу. Один з них – солоспів Василя Барвінського на слова Богдана Лепкого «Щаслива будь!», який виконали Ігор Конющак та концертмейстер Вікторія Кравчук.  Солоспів довгий час вважався втраченим, і сьогодні отримав нове концертне життя. Примітним  фактом є те, що найкраще виконання цієї вокальної мініатюри належить Василю Сліпаку – українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, який загинув під час бойових дій на сході України.

Інший твір, який слухачі почули вперше, написав  словацький  композитор Мікулаш  Шнайдер-Трнавськом (1881-1958). З іменем цього композитора пов’язане становлення професійної музичної культури Словаччини. У виконанні Оксани Максимової (партія скрипки) та Ольги Добровенко ( партія фортепіано) прозвучала  перша частина сонати соль мінор для скрипки і фортепіано.

Кожний  музичний  твір супроводжувався  поетичним епіграфом у виконанні викладача Ольги Сеник.

Закінчився концерт, і вдячні слухачі ще довго не відпускали зі сцени всіх учасників виступу, які  дарували  нам мелодії  двох сердець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.