Дівчина з вадами слуху стала музикантом

Надія Куприч із Турки від народження майже не чує, проте за чотири роки закінчила вісім класів музичної школи, а тепер с студенткою музичного коледжу

Надійчина мама Оксана Татарин була вагітна двійнятами, але лікарі не виявили цього на УЗД-оглядах. Під час кесаревого розтину одна дівчин­ка померла, а Надійка, що мала вагу 2150 г, вижила. Правда, була слабень­кою, мама ж була щаслива, що донь­ка жива та здорова. На сполох вда­рили в чотири роки, коли стало зро­зуміло, що дівчинка погано говорить. Лікарі поставили діагноз вада мов­лення, виписали ліки, а слух навіть не перевірили. І аж у другому класі ви­явили, що дитина майже не чує…

 

Музика відкрила світ звуків

Спершу Надійці поставили слухо­вий апарат на одне вухо, потім на дру­ге… Світ звуків був новим і незвич­ним, часто дошкуляв їй шум. “Лікарі порадили зайнятися музикою, – ка­же Надійка, — вони казали, що це бу­де сприяти розвитку слуху. І я роз­почала навчання в музичній школі, вісім класів якої закінчила за чотири роки з дипломом із відзнакою”.

Три роки тому дівчинці зробили опе­рацію методом кохлеарної імпланта­ції. Вона має імплант на правому вусі. Життя серед звуків
стало ще диво­вижнішим. Нині Надійка трохи чує лі­вим вухом, тому слухового апарата не носить. І це не заважає їй повно­цінно жити, вчитися, а головне – грати. Надійка, як музикант, брала участь у шкільних заходах, у тому числі з на­годи святкування 50-річчя школи, в олімпіадах із музичної літератури, а на І Всеукраїнському конкурсі ”Франкове підгір’я” вона здобула друге місце.

У липні Надійці сповниться дев’ят­надцять років, минулого року вона за­кінчила школу із золотою медаллю та вступила у Дрогобицький музичний ко­ледж ім. Василя Барвінського. Звіс­но, життя з імплантом нелегке, щодня дівчинка мусить виймати акумулятор, просушувати, щоб не вкрився корозією, заряджати. Сам акумулятор дуже дорогий – 16 тисяч гривень. Грошей бракує і на добрий ін­струмент, Надійка нині має два фортепіано, акор­деон і синтезатор, та всі в не дуже доброму стані, тому мріє продати їх і купити один, але якісний.

 

 

Кохання знайшла в інтернеті

Крім музики, Надя любить рукоділля: виготов­ляє з бісеру браслети, ґердани, квітки, дерева, вишиває, малює писанки, працює в техніці мо­дульного орігамі та багато іншого. Багато знань черпає самостійно в інтернеті, ось там у мережі “ВКонтакті” познайомилася з Романом — хло­пець працює пекарем-кондитером. Закохані вже два з половиною роки разом.
Ро­ман часто тішить Надійку випічкою, а до дня на­родження прикрасив торт нотним станом. Напере­додні Нового року хлопець запропонував одружи­тись, і нині на пальці в Надійки чудовий перстеник. Отож попереду в дівчини багато приємних митей, і нехай вони всі звучатимуть музикою її серця!

 

Надія ФЕДЕЧКО

(стаття з журналу “Жіночий порадник” №3 (121) березень 2017р.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.