
Не випадково місто Львів називають «музей під відкритим небом». Тому, приїхавши туди, відчуваєш приплив сил, енергії, творчих поривань. На підсвідомому рівні розумієш і усвідомлюєш, що тут чекатиме тебе щось неймовірне і величне. Такою непередбачуваною і цікавою була поїздка 28 жовтня у місто Лева, яку організувала нам мудрий наставник, керівник ІІ-Б курсу Костів І. М.
Цими днями у Львові проходив Другий міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси, де на сцені обласної філармонії таланти з усього світу змагалися за звання найкращих молодих віртуозів. Нам пощастило побувати на репетиції конкурсантів ІІІ туру: Джі-Єон Лі (США) та Еймі Вакуй (Японія) з симфонічним оркестром. Надзвичайно були вражені талантом та майстерністю їхнього виконання концертів Я. Сібеліуса та В. Губаренка. Дуже захопливо спостерігали за рухами та емоційністю головного диригента філармонії Тараса Криси. Мабуть, кожен з нас, студентів-скрипалів, почерпнув для себе багато корисного від побаченого і почутого.
Сповнені піднесеного настрою, ми вирушили насолоджуватись ще одним видом мистецтва, а саме – архітектурою Львова. Зважаючи на те, що Ірина Михайлівна викладає культурологію, вона захопливо розповідала про стилі, в яких виконані будівлі, споруди, собори, що було для нас дуже цікаво і повчально. Завдяки таким розповідям ми ніби потрапляли у казку – зовсім інший світ.
Завершальним етапом культурної програми був балет «Лебедине озеро» П. І. Чайковського у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. Саме 28 жовтня в партії принца Зігфріда дебютував провідний соліст балету Трістан Добровний, який працював у Королівській Опері м. Вінніпеґ (Канада). З великим успіхом завершився дебют артиста. Кожен з нас зрозумів наскільки багато треба вкласти праці, щоб донести до глядача не просто твір, а й ідею самого автора. Ще довго будемо враженими від перегляду даного балету.
Незабутньо і приємно пройшов у нас цей день. За що, ми будемо вдячні нашій викладачці, яка зуміла розвіяти нас з буденних турбот і подарувала хвилини радості та творчого збагачення.
Студентка ІV курсу
відділу оркестрових струнних інструментів
Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського
Марта Макух