Молитва за чисті душі, що злетіли в небо

На цю непересічну подію Дрогобиччина чекала не один місяць. 25 квітня цього року на посвячення  пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та Захисникам незалежності України  прибули  Блаженнійший Святослав, Отець і Глава УГКЦ та єпископи,члени Постійного Синоду.  Лагідна весняна погода, зелена розкіш дерев створювали святковий настрій у гостей та мешканців міста. Серця присутніх об’єдналися у спільній молитві за душі невинно вбитих за нашу незалежність, а біль за непоправну втрату розчинився у славні «Христос Воскрес !»   На Вечорі пам’яті Героїв України звучали пісні та літературні читання, присвячені трагічним подіям розстріляного Майдану. Але окрасою концерту став виступ творчих колективів та окремих виконавців  Дрогобицького державного музичного училища імені Василя Барвінського. Без цього культурного осередку, який розташований в серці Дрогобича на вулиці із промовистою назвою Музична, не обходиться жодна урочиста імпреза в житті міста. На розсуд присутніх були винесені цікаві композиції, різні за жанрами та тематикою.

На величний настрій налаштувало слухачів звучання «Гімну України»  Михайла Вербицького  та  Молитви – Гімну «Боже Великий, Єдиний »  Миколи Лисенка у виконанні хору  ДДМУ ім. Василя Барвінського (керівник Богдан Бондзяк), народної студентської хорової капели «Gaudeamus»  ДДПУ ім. Івана Франка (керівник – заслужений працівник культури України Степан Дацюк) та симфонічного оркестру ДДМУ ім. Василя Барвінського під орудою Петра Мартиніва.  Щире  зацікавлення викликали два  твори  заслуженого діяча мистецтв України, композитора Миколи Ластовецького,  які виконав симфонічний оркестр музичного училища (диригент – Петро Мартинів). Невичерпна любов до краси рідного краю прозвучала в Увертюрі «Бойківська», а образний зміст Симфонієти «Памяті Героїв Крут» став співзвучний подіям сьогодення. Приємним відкриттям для багатьох присутніх   став «Заповіт» Михайла Вербицького на слова Тараса Шевченка, який виконали  хор  ДДМУ м.. В.Барвінського (керівник Богдан Бондзяк), народна студентська хорова капела «Gaudeamus»  ДДПУ ім. Івана Франка (керівник – заслужений працівник культури України Степан Дацюк), Дрогобицький муніципальний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький» (керівник – заслужений працівник  культури України Петро Гушоватий), соліст Роман Локатир та симфонічний  оркестр ДДМУ ім.. Василя Барвінського (керівник – Петро Мартинів, диригент – Степан Дацюк). А коли над майданом біля собору полинув народний плач «Гей, плине кача по Тисині» у виконанні студентського чоловічого квінтету ДДМУ ім. Василя Барвінського, щемлива  тиша запанувала довкола…

…Відзвучали останні звуки концерту, розходились вражені слухачі. І в серці кожного бриніли слова подяки до Героїв, які загинули за наш спокій на землі.

Небесній Сотні шана й молитви,

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий , Боже, освіти

І в мирі, Господи, прийми до Себе!

( Н.Лавленцева )

Ольга Сеник,

викладач Дрогобицького державного музичного училища ім.В.Барвінського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.